ALKMAAR - AZ heeft ten koste van SC Heerenveen  de eindstrijd van de Europese play-offs  bereikt. De Alkmaarders won in het eigen AFAS-Stadion met  2-0, na een 3-2 nederlaag in Friesland. 
AZ had de in Heerenveen geleden schade   al snel hersteld. Dani de Wit scoorde na een   schitterende lange pass van Jordy Clasie. Amin Sarr  had de gelijkmaker op zijn schoen, maar   schoot wild over. In het vervolg deelde   AZ lang de lakens uit, al brak het maar   moeizaam door de Friese laatste linie. 
AZ bleef geduldig naar een tweede goal   zoeken, maar toen die maar uitbleef liet  Heerenveen zich,weer via de gevaarlijke Sarr, zien. De    verdiende 2-0 viel in het slot alsnog, de net ingevallen Aboukhlal rondde knap  af na weer een mooie assist van de uitblinkende Clasie: 2-0.
AZ treft in de finale Vitesse dat met 3-0 te sterk was voor FC Utrecht en daarmee de eerdere 3-1 nederlaag wegpoetste. de eerste wedstrijd tussen Vitesse en AZ is komende donderdag in het Gelredome. De return in Alkmaar volgt zondag.

 10.4 ℃
10.4 ℃




























